,,Gramy w moim mieście, w moim domu. To będzie szczególny mecz.”

Embed from Getty Images

Wczoraj Isco Alarcón jeszcze przed treningiem hiszpańskiej reprezentacji na stadionie La Rosaleda, (czyli w swojej rodzinnej Maladze) uczestniczył w konferencji prasowej. Zawodnik odpowiedział na kilka pytań i wyraził swoje zadowolenie z gry dla reprezentacji. Przedstawiamy wam kilka najważniejszych wypowiedzi Hiszpana:

Dziennikarz: ,,Jak się czujesz mogąc grać z reprezentacją w Twoim domu?”

Isco: ,,Jutro mamy szczególny dla mnie mecz. W moim domu, tam, gdzie się urodziłem…To będzie piękne i wyrównane spotkanie.”

Dz: ,,Obecnie przechodzisz swój najlepszy piłkarski moment…Jakie to uczucie?”

I: ,,Ja czuję się bardzo dobrze i chcę nadal ciężko pracować i się rozwijać. A to jest najważniejsze.”

Dz: ,,Twoja rola w drużynie wydaje się niepodważalna.”

I: ,,Czuję się bardzo ważny, ale w tej reprezentacji są zawodnicy, którzy wygrali już wszystko. Teraz mamy więcej młodych piłkarzy, którzy przybywają z siłą i motywacją oraz tych weteranów, którzy pomogą nam zmierzyć się z tymi meczami o maksymalnej intensywności. Ta równowaga to coś, co pozwoli nam rozegrać piękny turniej w Rosji.”

Dz: ,,Czy odczuwasz pewność siebie?”

I: ,,Czuję się pewny siebie i to jest istotne w piłce. Ta cecha pozwala ci robić rzeczy, których być może nigdy wcześniej nawet nie próbowałeś. To jest złoty sposób. Mam jeszcze wiele rzeczy, które muszę ulepszyć, nad którymi muszę pracować, a jako piłkarz zawsze mam aspirację na więcej i chcę każdego dnia być jeszcze lepszym. Pracowałem i trenowałem ciężko, aby dzisiaj mieć takie możliwości”

Dz: ,,Kto jest lepszy…Isco czy Asensio?”

I: ,,To skomplikowane. On ma przed sobą wielką przyszłość, cudowną lewą nogę. Praktycznie żaden piłkarz nie ma takiej lewej nogi jak Marco. Trzeba go zostawić, żeby mógł nadal pracować i się rozwijać, w spokoju, żeby żadne głupoty nie zaprzątały mu głowy. Dajmy mu przestrzeń i spokój. Kiedy zawodnik jest bardzo młody i się wyróżnia, cały świat od razu zaczyna myśleć tylko o nim, o tym, że wygra Złotą Piłkę…Nie rozmawiamy o tym, nie przypuszczamy byśmy mogli ją wygrać w przyszłości. My tylko pracujemy, staramy się być lepsi każdego dnia i chcemy pomagać drużynie, kiedy tego potrzebuje.”

Dz: ,,A powiesz o kolejnej kontuzji Garetha Bale’a?”

I: ,,Mam nadzieję, że szybko wydobrzej, ponieważ jest kluczowym zawodnikiem dla drużyny. Nie cieszą mnie kontuzje moich kolegów, ale pracowałem więcej z moim klubem, wiedząc, że w takich sytuacjach będę miał do rozegrania więcej minut. To jest piłka nożna, momenty, które mogą zmienić Twoje życie.”