Grosso

alRAMÓN MORENO GROSSO

Dusza drużyny Yeyé
Pozycja: Napastnik
Rozegrane mecze: 366 oficjalnych spotkań
Gole: 75 bramek
Występy w reprezentacji: 14 spotkań

Niezwykle wszechstronny zawodnik, który przejął koszulkę z numerem 9 po Di Stéfano. Był duszą drużyny Realu Madryt, nazywanej Yeyé, która zdobyła szósty Puchar Europy. Grosso podczas swojej kariery grał praktycznie na każdej pozycji: był pewnym obrońcą, niesamowitym pomocnikiem i świetnym napastnikiem. Raz nawet zagrał na bramce w meczu o Trofeum Carranza, w którym przeciwnikiem Królewskich był zespół Boca Juniors.

Podczas swoich pierwszych sezonów w Realu Madryt jego kolega z zespołu – Puskás wydobył z młodszych zawodników jakość co sprawiło, że stał się on jednym z liderów drużyny. W debiutanckim sezonie w La Liga osiągnął swój najlepszy wynik strzelecki, zdobył 17 bramek.
Był również świetnym kolegą dla partnerów z zespołu. Kiedy Zoco rozgrywał swoje ostatnie spotkanie dla Realu, Grosso przekazał mu paskę kapitańską, aby mógł podnieść po spotkaniu Puchar Hiszpanii. Spełnił swoje marzenie o grze w Europie, był członkiem drużyny, która zdobyła szósty Puchar Europy, pokonując w finale 2:1 Partizan Belgrad, po bramkach Amancio i Sereny.
Po zakończeniu kariery zawodnika, pracował jako trener w młodzieżowych strukturach Realu Madryt. Razem z Amancio, był mózgiem fantastycznej drużyny Castilli, z której narodziła się później słynna Quinta del Buitre, czyli Piątka Sępa. Później pracował jako asystent przy pierwszym zespole.

Osiągnięcia w barwach Realu Madryt:

1 Puchar Europy
7 Lig Hiszpanii
3 Puchary Hiszpanii