Guardiola, Juve i Milán w kolejce po Isco

Isco nie odnalazł drogi do szczęścia w (nieistniejącym już) projekcie Beniteza. Współpraca z hiszpańskim trenerem nie układała się do tego stopnia, że pomocnik gotów był opuścić Madryt jeszcze zimą. Teraz, wraz z przybyciem Zidane`a otwierają się dla niego nowe możliwości, ale jego niedawna sytuacja sprawiła, że kluby z Europy zaczęły analizować możliwość letniego transferu. Jak donosi AS, młody Hiszpan ma być jednym z kluczowych wzmocnień dla drużyny, którą Guardiola chce stworzyć w Manchesterze City, do walki o podpis piłkarza chcą włączyć się również włoskie kluby, Juventus i Milán.

The Citizens są w stałym kontakcie z otoczeniem zawodnika, aby wykorzystać każdą możliwość sprowadzenia go do Anglii. Tego lata Manchester City będzie miał sporo katarskich pieniędzy do wydania w celu wzmocnienia jakości zespołu. Guardiola zażyczył sobie transferów czterech klasowych piłkarzy, jednym z nich jest właśnie Isco.

Włochy. Kolejnym kierunkiem, który stoi otworem przed Isco, jest Italia. Zainteresowane usługami zawodnika są dwa mocne kluby w tarapatach. Juventus jest bliski katastrofy (czwarte miejsce w Serie A, a w Lidze Mistrzów zagrają z Bayernem), a Allegri jest przekonany, że Khedira się nie sprawdza, Cuadrado wróci do Chelsea, a Pogba z pewnością też niedługo odejdzie. Innym podupadłym klubem jest Milán. Rossoneri chcieliby sprowadzić młodą gwiazdę, aby odbudować zespół.