Guti

alJOSE MARÍA GUTIÉRREZ

Najlepszy przykład talentu z akademii
Pozycja: Pomocnik
Rozegrane mecze: 542 oficjalne spotkania
Gole: 77 bramek
Występy w reprezentacji: 14 spotkań

Piłkarski geniusz i prawdziwy fan Realu Madryt. Po 24 sezonach spędzonych w klubie jego kariera może być idealnym przykładem dla wszystkich piłkarzy z akademii, którzy marzą o grze w pierwszym zespole. Guti przeszedł przez wszystkie poziomy w szkółce, ostatecznie wygrał z klubem 14 trofeów i był jednym z kapitanów zespołu.
Miał imponujące umiejętności i zadziwiającą wizję gry. Wszyscy trenerzy drużyn młodzieżowych zdali sobie sprawę, że to wyjątkowy piłkarz. Po występach w drużynie U-18 i Castilli dostał od Jorge Valdano szansę debiutu w pierwszym zespole, miało to miejsce w domowym spotkaniu z Sevillą. Licznik występów pomocnika zatrzymał się na 542 oficjalnych spotkaniach.
Pomimo, że był naturalnym ofensywnym pomocnikiem, potrafił grać również na kilku innych pozycjach. Podczas jednego z jego najlepszych sezonów w klubie, występował na pozycji środkowego napastnika. Było to w sezonie 2000/01, kiedy zespół prowadził Vincente del Bosque, Guti strzelił wtedy 14 bramek, a Real Madryt sięgnął po dwudziesty ósmy ligowy tytuł.
Z biegiem lat, Guti dojrzał jako zawodnik. Zmieniali się trenerzy, ale jego miejsce w wyjściowym składzie było niepodważalne. Dzięki swoim niezwykłym podaniom, zapierającym dech w piersiach umiejętnościom oraz zaangażowaniu w sprawy ukochanego zespołu, stał się ulubieńcem kibiców.

Osiągnięcia w barwach Realu Madryt:

3 Puchary Europy
2 Puchary Interkontynentalne
1 Superpuchar Europy
5 Lig Hiszpanii
4 Superpuchary Hiszpanii