Henry: Messi to inny poziom niż Neymar, czy Ronaldo

Były zawodnik Arsenalu i FC Barcelony, Thierry Henry, udzielił wywiadu dla Barça TV, w którym wypowiedział się na temat gali Złotej Piłki. Francuz jest zdania, że szaleństwem będzie jeżeli jego były kolega z drużyny Leo Messi w tym roku nie odbierze tej nagrody, a także jest rozczarowany, że nie ma Luisa Suareza wśród trójki kandydatów.

Według 38-latka, Barcelona jest faworytem do wygrania Ligi Mistrzów w tym roku, Realu Madryt nie bierze nawet pod uwagę.

Najlepszy piłkarz 2015 roku zostanie poznany już w poniedziałek na gali, która tradycyjnie odbędzie się w Zurychu. Poza Argentyńczykiem, o to prestiżowe trofeum powalczą także jego kolega z boiska Neymar i zwycięzca ostatnich dwóch lat  – gwiazda Realu Madryt – Cristiano Ronaldo.

„Messi to inny poziom, niż Neymar, czy Ronaldo. Myślę, że byłoby szaleństwem, jeśli Messi nie wygra Złotej Piłki. On na to zasługuje, ponieważ zespół zdobył kolejną potrójną koronę. Kiedyś, gdy piłkarz zdobywał 23-25 bramek w sezonie, mówiło się, że był niezwykły. Messi robi to w ciągu 3 miesięcy”.

„Nie rozumiem, dlaczego w czołowej trójce nie ma Suáreza”.

„W jednym meczu może wygrać Bayern, należy uważać także na PSG. Nigdy nie wiadomo, co może się stać, ale jeśli miałbym wskazać drużynę, która jest w stanie obronić to trofeum to jest nią Barça„.