Hugo Sanchez: Cieszę, się że dokonał tego zawodnik Realu

al

Cristiano w niedzielnym meczu z Eibar zdobył 235-tą bramkę w barwach Realu Madryt tym samym przebił Twoje osiągnięcie i teraz to on zajmuje trzecie miejsce w tabeli strzelców wszech czasów ligi hiszpańskiej.

Ciesze się, że dokonał tego taki zawodnik jak on, zwłaszcza że gra dla Realu Madryt, zresztą to była tylko kwestia czasu…

Jak postrzegasz jego nową pozycję na boisku w tym sezonie?

Spędza teraz więcej czasu w polu karnym. Nadszedł czas, aby mniej polegał na swojej wytrzymałości fizycznej i oszczędzał siły na kluczowe momenty spotkania. Dla każdego przychodzi w końcu taka chwila, teraz pora na Cristiano…

Myślisz, że to był pomysł Beniteza, czy inicjatywa wyszła od Ronaldo?

Myślę, że obaj tak zadecydowali. Moim zdaniem szukali takiego rozwiązania, aby wysiłek dla piłkarza był mniejszy, ale zagrożenie które stwarza rywalom pozostało takie samo.

Myślisz, że Cristiano ma odpowiednie atuty, żeby być dziewiątką?

Czasami widzę, że on nie czuje się komfortowo jako środkowy napastnik. Jednak jego talent oraz możliwości przemawiają za nim. Poradzi sobie.

W poprzednim strzelał średnio 1.8 gola na mecz, teraz ten współczynnik to tylko 0,66…

Pozycja napastnika również się rozwija. W obecnym futbolu nie gra się do niego wszystkich piłek. W meczu z Eibar, Ronaldo miał kilka sytuacji, ale zabrakło mu trochę wykończenia, które prezentował kiedyś. Cristiano dużo korzysta kiedy gra z Benzemą.

Jednak wydaje się, że Benzemie brakuje skupienia…

Nie chce tego komentować. Wiem, tylko że Karim to świetny zawodnik, ale on nie jest typowym strzelcem, on otwiera przestrzenie, daje możliwości. Wydaje mi się, że Cristiano cierpi, kiedy nie grają razem. Ofensywa powinna być połączeniem instyktu strzeleckiego i kreatywności.

A Bale?

On jest podobny do Cristiano, zarówno fizycznie jak i technicznie. Ma odpowiednią jakość, żeby grać z przodu, ale to inny zawodnik niż Benzema.

Mamy już grudzień, a wciąż ciężko coś powiedzieć o stylu w jakim gra Real Madryt.

Wciąż muszą nad tym pracować. W przeszłości, Real zawsze grał ofensywnie, ale przez to dużo tracił z tyłu. Benitez chce uszczelnić defensywę. Jeżeli tak grasz to musisz zachować odpowiedni balans, ponieważ inaczej będziesz strzelać mniej goli.