Hugo Sánchez

alHUGO SÁNCHEZ

Napastnik, który tworzył historię
Pozycja: Napastnik
Rozegrane mecze: 282 oficjalne spotkania
Gole: 208 bramek
Występy w reprezentacji: 75 spotkań

Hugo Sánchez miał nieporównywalny styl, zdobywał bramki przez całą karierę. Statystyki nie pozostawiają wątpliwości, Meksykanin był jednym z najlepszych strzelców w historii klubu. Był idealnym napastnikiem dla zespołu Realu Madryt, ochrzczonego Quinta del Buitre, Piątką Sępa. Był ważnym ogniwem jednego ze złotych okresów w klubowej historii. Ze względu na swoje spektakularne bramki i efektowne cieszynki wciąż jest wspominany przez fanów.
Na Santiago Bernabéu przybył z Atlético Madryt, gdzie rozpoczynał swoją karierę. Szybko pokazał swoje strzeleckie umiejętności. Mówiło się o nim że: Hugo przybył, zobaczył, zwyciężył. W swoim pierwszym sezonie w barwach Realu Madryt wygrał ligowe rozgrywki, z 22 bramkami został królem strzelców oraz przyczynił się do tryumfu w Pucharze UEFA, a był to dopiero początek pełnej sukcesów kariery.
Dzięki strzeleckim umiejętnościom Meksykanina, Real Madryt zdominował krajowy futbol, pięć razy z rzędu wygrywając ligę. Królewscy dotarli również do dwóch półfinałów Pucharu Europy. Oprócz sukcesów drużynowych, Hugo zdobywał wyróżnienia indywidualne, cztery razy dostał Nagrodę Pichichi dla najlepszego strzelca krajowych rozgrywek.

Został wybrany przez IFFHS najlepszym zawodnikiem XX w. Ameryki Północnej i Środkowej. W reprezentacji narodowej, z którą wystąpił na trzech mundialach (w Argentynie, Meksyku i USA) oraz jeden raz na Copa America w 1993. Hugo Sánchez był legendą zarówno w Realu Madryt, jak i we własnym kraju.

Osiągnięcia w barwach Realu Madryt:

5 Lig Hiszpanii
1 Puchar UEFA
1 Puchar Króla
2 Superpuchary Hiszpanii
1 Złoty but
4 Nagrody Pichichi