Jak wygląda relacja Zidane’a z piłkarzami?

Przyjście Zidane’a radykalnie zmieniło sytuację w Realu Madryt. Remis z Betisem nie był satysfakcjonującym wynikiem, ale gra całej drużyny i relacje z trenerem są już zupełnie inne. Francuz postawił na dialog z piłkarzami i udało mu się dzięki temu „zgasić” wiele konfliktów, które wcześniej istniały w szatni.

Benítez zostawił zespół w krytycznym, wręcz opłakanym stanie. Nie zdołał wprowadzić w życie wszystkich swoich pomysłów i niejednokrotnie był przyczyną licznych problemów. Z nadejściem Zidane’a, nadeszła jednak również istna rewolucja. Po pierwsze, znacznie poprawiły się relacje z prasą, a to dzięki spokojowi i charyzmie nowego szkoleniowca.

Ponadto, trener zdecydował się na rozmowę z każdym, przez co udało mu się w prosty sposób wyjaśnić, jak ma wyglądać gra poszczególnych zawodników i czego od nich oczekuje. W ten sposób przekonał do siebie wszystkich, a potwierdził to na boisku, gdzie madridistas mają już dużo jaśniejszą wizję gry, więcej swobody i pomysłów w rozegraniu piłki. Wisienką na torcie jest jeszcze wspaniała atmosfera na treningach, której wcześniej brakowało.