Jak wyglądały mecze Realu z Romą?

Embed from Getty Images

Już w środę na Stadio Olimpico AS Roma podejmie Real Madryt. Przybliżamy wam to jak wyglądały poprzednie starcia pomiędzy Romą a Realem. Real Madryt od 2001 roku, mierzył się z Romą jedenastokrotnie.

Pierwszy mecz pomiędzy tymi zespołami odbył się 11 września 2001 roku w pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów, wówczas Królewscy pokonali Włochów 2:1, dzięki bramkom Luísa Figo oraz Gutiego, a dla Romy gola zdobył Francesco Totti.

Drugie spotkanie pomiędzy tymi drużynami odbyło się w rewanżowym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów, 25 października 2001 roku. Wynik meczu zakończył się remisem 1:1. Bramkę dla Los Blancos zdobył z rzutu karnego Luís Figo, dla Giallorossich tak jak w poprzednim meczu Francesco Totti.

W Nowym Jorku w meczu sparingowym, który został rozegrany 9 sierpnia 2002 roku, Real Madryt bezbramkowo zremisował z Romą.

W kolejnym sezonie, ponownie Real Madryt trafił na AS Romę w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Mecz odbył się 17 września 2002 roku. Królewscy gładko pokonali Giallorossich 3:0, po dwóch bramkach Gutiego a jedno trafienie dołożył Raúl.

W rewanżowym meczu grupowym, który miał miejsce 30 października 2002 roku, zwycięską drużyną okazała się Roma, która pokonała Królewskich 1:0, po golu Francesco Tottiego.

28 września 2004 roku, kolejny raz Los Blancos mierzyli się z Romą w Lidze Mistrzów. Po zaciętym boju Królewscy pokonali Romę 4:2, choć już od czwartej minuty przegrywali po bramce Daniele De Rossiego, drugie trafienie dołożył Antonio Cassano i Królewscy przegrywali od 37 minuty już 0:2. W późniejszych minutach tylko Real zdobywał bramki. Do siatki dwukrotnie trafił Raúl i po jednym golu dołożyli Luís Figo i Roberto Carlos.

8 grudnia 2004 roku, w rewanżowym meczu, Real Madryt już spokojnie pokonał drużynę z Wiecznego Miasta 3:0, po dwóch bramkach Luísa Figo i jednej Ronaldo.

Cztery lata później Królewscy ponownie spotkali się z Romą w Lidze Mistrzów w 1/8 finału. 19 lutego 2008 roku, AS Roma okazała się lepsza od Realu Madryt, pokonując Królewskich 2:1, po bramkach Davida Pizarro i Manciniego. Dla Los Blancos jedynego gola strzelił Raúl.

5 marca 2008 roku, w rewanżowym spotkaniu, Real Madryt nie zdołał odrobić strat z pierwszego meczu i w drugim ponownie przegrał z Romą 1:2. Bramki dla gości zdobywali Mirko Vučinić i Rodrigo Taddei. Tak jak w pierwszym meczu, gola dla Los Blancos strzelił Raúl.

W International Champions Cup, 30 lipca 2014 roku, Roma pokonała Real 1:0, po bramce Francesco Tottiego.

Ostatni mecz między tymi drużynami odbył się 18 lipca 2015 roku. Tak jak rok wcześniej w International Champions Cup. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Real Madryt: 4 zwycięstwa, 3 remisy, 4 porażki
AS Roma: 4 zwycięstwa, 3 remisy, 4 porażki
Bilans bramkowy Realu: 15 – 10
Bilans bramkowy Romy: 10 – 15