James – pierwszy do zmiany

al

Mówi się, że nie ma nic gorszego niż wzgardzony piłkarz. Nic więc dziwnego, że Jamesa zabolało ,kiedy w 65 minucie wczorajszego spotkania zobaczył swój numer, na tablicy trzymanej przez sędziego technicznego, co oznaczało że musi opuścić boisko. Jego miejsce na boisku zajął Lucas Vázquez, była to pierwsza zmiana Beniteza w meczu. Tydzień wcześniej podczas El Clasico również James został zmieniony jako pierwszy.

Pomocnik, gdy tylko zorientował się, że ma opuścić plac gry to natychmiast zakrył twarz dłońmi, żeby ukryć rozczarowanie. Koledzy szybko podbiegli do niego, żeby pocieszyć. Zwłaszcza Cristiano Ronaldo okazał swoje wsparcie, odprowadzając go do linii bocznej. Gdy James opuścił boisko zaraz zebrali się wokół niego rezerwowi i członkowie sztabu trenerskiego.

Wczorajsze wydarzenia były kolejnym ciosem dla pomocnika. W tym sezonie nie wszystko wygląda tak jakby sobie tego życzył. We wrześniu odniósł kontuzję na zgrupowaniu reprezentacji, a jego stosunki z Benitezem ulegają ciągłemu pogorszeniu, nawet jeśli trener publicznie temu zaprzecza. Fakt, że wystąpił zaledwie w pięciu ligowych spotkaniach, a w ostatnich dwóch mecz był zmieniany jako pierwszy, dla żadnego piłkarza nie byłby powodem do zadowolenia