Jan Urban: Lewandowski? Zasługuje absolutnie na grę w Realu Madryt

Urban zdobył hattricka w wygranym przez Osasunę spotkaniu z Realem Madryt 4:0 rozegranym 30 grudnia 1990 roku na Estadio Santiago Bernabéu. Trener Lecha Poznań wypowiedział się dla AS-a.

Lewandowski do Realu

Oczywiście, piłkarski świat to jest biznes gdzie znajdują się wielkie zespoły, które są zainteresowane jego usługami. On gra dla jednego z największych klubów świata i nie będzie łatwo go stamtąd wyciągnąć.

Wygrana Osasuny nad Realem 0:4

To było historyczne wydarzenie dla mnie i dla klubu. W tamtym sezonie byliśmy na czwartym miejscu zaraz za Realem. Pojechaliśmy na Bernabéu nie mając nic do stracenia. W tamtym czasie czuliśmy się dziwnie jak podczas jakiegoś święta. Tamto spotkanie potraktowaliśmy jako prezent i zagraliśmy wspaniały mecz od samego początku.

Reakcja publiczności na Bernabéu

Kiedy poczuliśmy wstręt od madryckiej publiczności, usłyszeliśmy pierwsze gwizdy i zobaczyliśmy spadające wtedy przedmioty na murawę wiedzieliśmy, że tworzymy historię. Wiesz jaka jest publika na Bernabéu. Potrafią rozpoznać dobrą dyspozycję przeciwników i docenić ich a przy stanie 0:3 i 0:4 dostaliśmy nawet brawa.