Javier Portillo zakończył karierę

Były napastnik Realu Madryt zawiesza buty na kołku w wieku 33 lat po tym jak nie udało mu się zdobyć bramki w ostatnich trzynastu spotkaniach w barwach Hérculesa Alicante.

Javier García Portillo oficjalnie zakończył karierę po katastrofalnym dla niego sezonie gdzie stał się obiektem gniewu kibiców ze względu na swoje więzi rodzinne z właścicielem klubu, który prywatnie jest teściem napastnika. Portillo pojawił się na pożegnalnej konferencji prasowej na Estadio José Rico Pérez gdzie został oklaskiwany przez kolegów z drużyny i otrzymał od nich na pożegnanie podpisaną koszulkę.

Ta decyzja została przemyślana i myślę, że to jest właściwy czas aby to zrobić. Wierzę, że mogę być bardziej przydatny poza boiskiem niż na nim

Oczekuje się, że Portillo podejmie pracę w sztabie szkoleniowym swojego ostatniego klubu. Napastnik był piłkarzem drużyny z Alicante przez sześć sezonów. Po tym jak ostatecznie opuścił Real Madryt w 2006 roku grał także w takich klubach jak Fiorentina, Club Brugge, Las Palmas, Gimnàstic Tarragona czy Osasuna. Wychowanek Królewskich zadebiutował w pierwszej drużynie w 2002 roku kiedy trenerem był Vicente del Bosque. Zdobył z Los Blancos Ligę Mistrzów, mistrzostwo Hiszpanii, Puchar Interkontynentalny, Superpuchar Hiszpanii i Superpuchar Europy.