Jeden z najgorszych sezonów ligowych Realu Madryt w XXI wieku

Embed from Getty Images

Obecna sytuacja Realu Madryt w La Liga, z dziewięcioma punktami straty do lidera, jest trzecim najgorszym rezultatem w trakcie całego XXI wieku.

Aktualnie po 25 rozegranych kolejkach Real Madryt ma dziewięć punktów straty. W gorszej sytuacji Królewscy byli tylko dwukrotnie. W sezonie 2004-05, drużyna prowadzona przez Luxemburgo i Lópeza Caro traciła dziesięć punktów do lidera. Najgorszy wynik, na tym etapie ligi, to 16 punktów straty do lidera w sezonie 2012-13, kiedy to drużynę prowadził Mourinho.

Z kolei 54 punkty Realu Madryt po 25 kolejce, to drugi najgorszy wynik w trakcie rządów Florentino Péreza.

W przeciągu szesnastu sezonów La Liga, po rozegranych 25 meczach, Real Madryt dziewięciokrotnie znajdował się na pozycji lidera. Prawdą jest jednak, ze niektóre z nich nie kończyły się już tak szczęśliwie.

Przykładem jest sezon 2003-04, w którym drużyna prowadzona przez Queiroz’a spadła aż na czwartą pozycję, z siedmioma punktami straty do lidera – Valencii. Królewskich wyprzedziła wtedy Barcelona i Deportivo La Coruña.

Podobnie było w pierwszym sezonie Ancelottiego, kiedy to Real Madryt po 25 meczach miał 3 punkty przewagi nad drugą Barceloną. A mimo to sezon 2013/14 Królewscy zakończyli na trzecim miejscu z 3 punktami straty do Atletico.

Sytuacja powtórzyła się rok później, po 25 kolejce Real Madryt był liderem, z dwoma punktami przewagi nad Barceloną. Na koniec sezonu Królewscy, z 92 punktami, znaleźli się na drugim miejscu, tracąc do Barcelony 2 punkty.