Joseíto

alJOSÉ IGLESIAS FERNÁNDEZ

Poświęcenie i zaangażowanie
Pozycja: Napastnik
Rozegrane mecze: 178 oficjalnych spotkań
Gole: 77 bramek
Występy w reprezentacji: 1 mecz

Joseíto grał w czterech z pięciu kolejnych wygranych, przez legendarną drużynę Realu Madryt, Pucharach Europy. Jego uniwersalność pozwalała mu występować zarówno na skrzydle jak i w środku najlepszego ataku w europejskim futbolu, razem z zawodnikami takiego kalibru jak Marsal, Di Stéfano, Rial czy Gento.
José Iglesias Fernández rozpoczął swoją karierę w Atlético Zamora, gdzie jego szybkość oraz determinacja w polu karnym szybko zwróciły na niego uwagę kilku innych klubów. Po występach w Valladolid, Salamance i Racingu Santander, Joseíto przeniósł się w 1951 roku do Realu Madryt. Tak rozpoczęła się jego pełna sukcesów przygoda z Królewskimi. Jego fantastyczna postawa w klubie przyczyniła się do debiutu w reprezentacji narodowej.
Napastnik z Zamory wygrał z Realem dziewięć pucharów, wliczając w to pierwszy ligowy tytuł po 21 latach przerwy, pierwszy Puchar Europy i pierwszą podwójną koronę w klubowej historii.

W 1959, Joseíto przeszedł do Levante, gdzie grał przez jeden sezon zanim wrócił do Madrytu, do Rayo Vallecano. Tam ostatecznie zakończył swoją piłkarską karierę i został trenerem. Jako szkoleniowiec prowadził Valencię, Celtę, Granadę, Córdobę, Alavés i kilka innych zespołów.
Osiągnięcia w barwach Realu Madryt:

4 Puchary Europy
4 Ligi
1 Puchar Latin