Jugones: Cardenal naciskał na wyrzucenie Realu z Copa del Rey!

W programie Jugones potwierdzono plotki jakie przez ostatni czas krążyły nad wyrzuceniem Realu Madryt z Pucharu Króla. 

Miguel Cardenal wywarł presje na członkini CAS. Dzisiejszej nocy informowało o tym wiele źródeł takich jak Inda, El Chirniguito, oraz Jugones. Cardenal miał zadzwonić do Carmen Valverde aby ta symulowała chorobę i nie wstawiała się na głosowaniu dot. sytuacji Realu Madryt.

Co było powodem takiej decyzji? Hierarchia. Miguel Cardenal jest przełożonym Carmen Valverde, która posiada piątke dzieci. Miguel miał zagrozić, że przeniesie ją do innego miasta, co spowodowałoby rozłąkę z rodziną. Carmen zgodziła się i nie przyszła na spotkanie a kilka dni później podała się do dymisji.

W głosowaniu udział bierze siedem osób. Pod nieobecność Carmen głosy rozłożyły się równo. Trzy za pozostaniem Realu w rozgrywkach i trzy za wyrzuceniem Królewskich z Copa del Rey. Valverde chciała pozostania Królewskich w Pucharze, gdyż jak sama uważa klub nie został w odpowiedni sposób poinformowany o zawieszeniu Czeryszewa.

W takiej sytuacji ostateczny głos należał do Cardenala, który opowiedział się na wyrzuceniem Realu Madryt. Swoją decyzję uzasadniał tym, że inne kluby mogą poczuć się zniesmaczone pozostaniem Los Blancos w Copa del Rey.