Jugones: Mimo straty punktów Real pokazał galaktyczny futbol

Mimo straty dwóch punktów Real Madryt pokazał swój galaktyczny futbol. 
Efekt Zidane’a nie zniknął. Mimo wyniku, który nie może zadowalać Realu Madryt gra nie wyglądała tak źle. Jugones pokusił się o stwierdzenie, że zespół pokazał wolę walki i swój galaktyczny futbol.

Zespół dążył do wygrania meczu. Po niemrawym początku i utracie bramki z minuty na minutę gra rozkręcała się. Piłkarze budzili się ze snu i coraz odważniej atakowali świetnie dysponowany Betis.

Królewscy walczyli cały czas i w drugiej połowie sprawili, że Betis praktycznie nie powąchał ich pola karnego. Zawodnicy atakowali, nacierali i mieli sporo okazji aby zdobyć bramkę. Jugones podaje, że brakło skuteczności, ale Real Madryt mimo wszystko wyglądał przyzwoicie i zdominował rywala. Brak skuteczności i świetny Adan sprawili, że Real wywiózł z Sevilli tylko punkt.

Zespół w drugiej połowie zaczął grać tak, jak grali w dwóch pierwszych spotkaniach. Drużyna zaprezentowała to, czego oczekiwał od nich Zidane i w przeciwieństwie do czasów Beniteza potrafili zadowolić swoich kibiców galaktyczną piłką, którą można było zauważyć. Drużyna niemal przez pełne 45 minut atakowała i nie wychodziła z połowy Los Beticos. Zabrakło tylko skuteczności. Jugones podaje także, że Adan utarł nosa swojemu byłemu klubowi rozgrywając partidazo, czyli mecz życia.