Juventus zainteresowany Cristiano Ronaldo

Embed from Getty Images

Juventus wyraził swoje zainteresowanie Cristiano Ronaldo. Piłkarz jest spragniony nowych wyzwań, więc jego odejście wydaje się być prawdopodobne.

W ostatnich tygodniach pojawiały się kolejne doniesienia, że gwiazda reprezentacji Portugalii opuści stolicę Hiszpanii. Ostatnie informacje mówią, że Cristiano Ronaldo wzmocni mistrza Włoch, Juventus.

Już kilka lat temu Florentino Pérez zabezpieczył się przed stratą swojej największej gwiazdy. W kontrakcie najlepszego strzelca w historii Realu Madryt zapisana jest klauzula na miliard euro. Do tej pory skutecznie zniechęcało to inne kluby do podjęcia negocjacji z najbardziej utytułowanym hiszpańskim zespołem. Ronaldo jednak starzeje się i jego cena rynkowa nie jest już taka wysoka jak kiedyś. Dlatego prezes Realu Madryt może się zdecydować na negocjacje z Juventusem.

Cristiano Ronaldo może opuścić szeregi Realu Madryt za kwotę 100 milionów euro. Nie jest to cena, która obecnie robi wrażenie, ale należy pamiętać, że piłkarz ten skończył w tym roku 33 lata i do końca jego kariery jest bliżej niż dalej. Sam zainteresowany dostawałby 30 milionów euro za sezon i podpisałby kontrakt obowiązujący do 2022 roku.

Zmiana Realu Madryt na Juventus będzie dla Cristiano Ronaldo krokiem w tył i mistrz Europy z pewnością zdaje sobie z tego sprawę. Jednak jest to dla niego okazja do sprawdzenia się w kolejnej lidze. Będzie mógł też spróbować wygrać Ligę Mistrzów z trzecim zespołem. Ambicja Portugalczyka może go kierować w stronę zmiany barw skoro z obecnym klubem dokonał już wszystkiego.