Kadra na Klubowe Mistrzostwa Świata

Embed from Getty Images

FIFA oficjalnie ogłosiła kadry wszystkich siedmiu zespołów, które wezmą udział w 14. edycji turnieju o miano Klubowego Mistrza Świata. Turniej ten rozpocznie się już 6 grudnia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Królewscy zaczną walkę o to trofeum dopiero od półfinału, a swój pierwszy mecz rozegrają w środę 13 grudnia. Przeciwnikiem Królewskich będzie australijski Auckland City FC, grającą u siebie Al-Jazira, bądź japoński klub Urawa Red Diamonds.

Zinédine Zidane jest zmuszony do zabrania ze sobą maksymalnie dwudziestu trzech graczy, dlatego już dzisiaj musiał zostać odrzucony jeden z zawodników Królewskich. Padło na Jesusa Vallejo, który mecze o miano Klubowego Mistrza Świata obejrzy przed telewizorem, w Madrycie.
 
Decyzja ta jest zapewne spowodowana szczególną przezornością Zidane, dlatego też do ZEA w miejsce Vallejo poleci siedemnastoletni bramkarz Juvenilu A, Moha Ramos. Szanse na występ młodego Hiszpana są oczywiście nikłe, jednak w sytuacji gdyby Keylor Navas, bądź Kiko Casilla nieoczekiwanie dostali kontuzji na ławce musi zasiąść rezerwowy bramkarz na wypadek kolejnego nieoczekiwanego nieszczęścia.
 
Kadra na Klubowe Mistrzostwa Świata prezentuje się następująco:
 
Bramkarze: Navas, Casilla, Moha.
Obrońcy: Carvajal, Ramos, Varane, Nacho, Marcelo, Theo, Hakimi.
Pomocnicy: Kroos, Modrić, Bale, Casemiro, Llorente, Asensio, Vazquez, Isco, Kovačić, Ceballos, Ronaldo.
Napastnicy: Mayoral, Benzema.
 
 
Finał Klubowych Mistrzostw Świata odbędzie się 16 grudnia o godzinie 18 na stadionie Zajid ar-rijadijja. Jeśli jednak Królewskim podwinie się noga, to trzy godziny wcześniej na tym samym stadionie zostanie rozegrany mecz o 3. miejsce.