Keylor: Fani będą mogli być z nas dumni

Bramkarz Realu Madryt, Keylor Navas, udzielił wywiadu dla oficjalnej strony klubowej.

Jak spędzasz święta?

To bardzo piękny czas, który spędzamy z rodziną. Staram się spędzić z nimi maksymalną ilość czasu, ponieważ sezon jest długi i wówczas nie zawsze mam go dla nich odpowiednio dużo.

A jak spędzasz ten czas ze sportowego punktu widzenia?

Jestem zawodnikiem Realu Madryt, a to oznacza, że mamy bardzo wyraźny obraz tego, jakie są oczekiwania wobec zespołu. Są one bardzo wysokie. Musimy ciężko pracować każdego dnia, aby wygrywać tyle spotkań, ile tylko możemy.

To dobry czas, aby dokonać oceny…

Cóż, kalendarz dla piłkarzy działa nieco inaczej. My oceniamy wszystko na koniec sezonu w czerwcu.

Jaką chcesz przekazać wiadomość dla fanów Realu Madryt na temat pracy, jaką wykonaliście dotychczas?

Zdajemy sobie sprawę z wyzwań, przed którymi stajemy. Wykonujemy wiele pracy na co dzień, choć może w niektórych meczach tego nie widać. Jestem pewien, że na koniec sezonu wszystko potoczy się dobrze i nasi fani będą z nas wszystkich dumni, z naszej codziennej pracy w Valdebebas. Praca, którą wykonujemy jest naprawdę doskonała.

Rok 2015 zakończycie w środę przeciwko Realowi Sociedad. Jakie są oczekiwania?

Można się spodziewać Realu Madryt, który będzie walczył o to, aby nasi kibice zakończyli 2015 rok z uśmiechem. Dla mnie jest jasne, że więź pomiędzy zespołem a fanami sprawia, że Real jest tak silny.

Co chcesz nam powiedzieć o 2016 roku?

Oczekuje się, że będziemy walczyć o wszystko i jestem przekonany, że Real Madryt tego dokona. Jesteśmy jedną wielką rodziną z jednym wspólnym celem: zwycięstwem.