Kolejne zwycięstwo Castilli!

Real Madryt Castilla pod wodzą Miguela Ramisa odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu tym samym pokonując 1:0 zespół Mensajero.

Spotkanie zaczęło się od wymiany „ciosów” obu zespołów, jednak to Mensajero potrafiło stworzyć groźniejsze sytuację. Już w 6 minucie Carlos Abad był zmuszony do interwencji. Kilka chwil później Philipp Lienhart chciał wybić piłkę, jednak ta niefortunnie odbiła się od zawodnika gości, po czym trafiła w poprzeczkę. Do pierwszego poważnego zagrożenia ze strony Madrytczyków doszło w minucie 31, w zamieszaniu w polu karnym Mayoral zdołał uderzyć w piłkę, bramkarz Mensajero był jednak na posterunku. Po wykonaniu rzutu rożnego w minucie 40 piłka wróciła do Ødegaarda. Norweg kropnął z lewej nogi, jednakże niecelnie. Bezbramkowym wynikiem zakończyła się pierwsza połowa na stadionie imienia Alfredo Di Stéfano. Już kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu drugiej części meczu Mayoral znalazł się w korzystnej sytuacji na strzeleniu gola, jednak piłka nie znalazła drogi do bramki. W 56 minucie spotkania Enzo Zidane efektownie uderzył piłkę fałszem, jednak ta przeleciała nieznacznie nad poprzeczką. Już kilkadziesiąt sekund później León wślizgiem chciał pokonać bramkarza po dośrodkowaniu jednego z pomocników, futbolówka odbiła się jednak tylko do poprzeczki. 61 minuta była decydująca dla losów spotkania. W polu karnym faulowany był Febas, a piłkę na wapnie położył Mayoral. Młody Hiszpan uderzył w swoją lewą stronę, piłkę sparował Lone, jednak zrobił to tak niefortunnie, że Mayoral zdołał dopaść do piłki i umieścić ją praktycznie do pustej bramki. Mensajero miało potem swoje okazję, jednak klasę pokazywał Abad, który bronił wiele piłek. Zawodnicy Castilli doprowadzili taki wynik do końca, tym samym wygrywając całe spotkanie. To trzeci mecz Ramisa na stanowisku trenera rezerw i trzecie zwycięstwo. Zauważyć tym samym trzeba fakt, że zawodnicy Castilli pod wodzą nowego szkoleniowca nie stracili jeszcze bramki! Za tydzień (tj. 31. 01) Real Madryt Castilla stawi czoła rezerwom Realowi Sociedal.

Real Madryt Castilla – Mensajero 1:0 (0:0)

61′ Mayoral

Real Madryt Castilla: Carlos Abad, Dani F,  A. Tejero, Lienhart, León, Lucas Torró, Ødegaard,Febas, Mayoral, Enzo, Lazo.