Kolejny rekord Cristiano

Embed from Getty Images

Cristiano Ronaldo został zawodnikiem z największą liczbą występów w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Spotkanie z Romą było dla niego meczem numer 56, tym samym wyrównał wynik Xaviego.

Kolejny rekord padł łupem Cristiano Ronaldo po środowym spotkaniu na Stadionie Olimpijskim w Rzymie. Portugalczyk zrównał się z Xavim pod względem liczby występów w fazie pucharowej Ligi Mistrzów, obaj mają na koncie 56 takich spotkań. 32 z tych meczów, Cristiano rozegrał w koszulce Realu Madryt, a 24 jeszcze wcześniej w barwach Manchesteru United i Sportingu Lizbona.

W zeszłym sezonie Ronaldo prześcignął Ikera Casillasa, a w tym zrównał się z Xavim. Katalończyk gra w Katarze, a Iker i jego Porto nie grają już w Lidze Mistrzów, więc nikt nie będzie przeszkadzał Portugalczykowi w śrubowaniu rekordu.

Znakiem rozpoznawczym Cristiano Ronaldo są rekordy pod względem liczby bramek, ale śrubując je, powiększa jednocześnie liczbę swoich występów. Już w tej chwili Portugalczyk jest jednym z najbardziej doświadczonych piłkarzy w Europie, jeżeli chodzi o występy w Pucharach, a przed nim okazja, aby dalej poprawiać ten wynik, a przy okazji pomóc Realowi w dostaniu się do finału, który w maju odbędzie się na San Siro.