Konferencja prasowa Butragueño i Zidane’a

Zinedine Zidane wczoraj został ogłoszony nowym trenerem Realu. Francuz z tej okazji wziął udział w dzisiejszej konferencji prasowej, podczas której odpowiadał na pytania dziennikarzy. Towarzyszył mu Emilio Butragueño.

Butragueño:

Przepraszamy za spóźnienie, ale był to pracowity poranek. Witamy Zinedine’a Zidane’a, legendę klubu i człowieka kochanego przez wszystkich madridistas. Przez pięć sezonów był z nami, a dziś ma okazję do zajęcia ławki trenerskiej. Doskonale znasz klub i jesteśmy pewni, że osiągniesz wiele sukcesów. Życzę Ci wszystkiego najlepszego w tym nowym etapie.

Zidane:

Przywitanie z zespołem:

Moje pierwsze słowa dla zawodników były ważne, były one bardzo proste. Powiedziałem im, że jestem szczęśliwy z rozpoczęcia nowej przygody i zrobimy wszystko, aby osiągnąć swoje cele.

 

Ładny futbol:

Zawsze było ważne, aby móc oglądać piękny futbol. Dołożymy wszelkich starań, aby grać piękną i zrównoważoną piłkę. Będziemy ciężko pracować, aby wykonywać to jak najlepiej. Widziałem skoncentrowaną, szczęśliwą ekipę.

 

Rola Jamesa i Isco:

Wszyscy w zespole są ważni. James i Isco to dwaj groźni zawodnicy, którzy będą ważni dla mnie, dla drużyny i fanów.

 

Porównanie z Guardiolą:

Guardiola to Guardiola, ja postaram się jak mogę najlepiej. Nie zamierzam się z nikim porównywać, nie robiłem tego jako piłkarz i nigdy nie zrobię tego jako trener. Dla mnie liczy się dzień za dniem. Zrobię wszystko, aby dobrze pracować.

 

Liga Mistrzów:

Podczas gry w tej koszulce wszystko jest możliwe. Wygrana to fundamentalne znaczenie w tym klubie. Jesteśmy w dalszej rundzie Ligi Mistrzów i cel jest zawsze ten sam, wygrana.

 

Wyniki:

Dla trenera najważniejsze jest osiąganie wyników, tak też będzie dla mnie. Rozpoczyna się nowy etap, a najważniejsze będzie to, aby zwyciężać.

 

Praca w Castilli a pierwszej drużynie:

Z pewnością teraz będzie inaczej. Są oni doświadczonymi graczami Realu Madryt, a ja do swoich zawodników mówię zawsze to samo, że najważniejsza jest praca i intensywność.

 

Relacje z graczami:

Trener musi mieć dobre relacje ze wszystkimi zawodnikami, być blisko nich. Jestem odpowiedzialny za zespół.

 

Nauka od innych szkoleniowców:

Spotkałem Mourinho, Ancelottiego i od każdego wziąłem coś do siebie, każdy dał mi coś ważnego. Sądzę, że ważną rzeczą dla trenera jest bycie blisko z zawodnikami. Trzeba szanować pracę Rafy, którą tu wykonał i życzyć mu powodzenia. Zawsze staram się pomagać piłkarzom.

 

Styl gry:

Byłem piłkarzem i sądzę, że ważne dla drużyny jest granie w piłkę. Moja koncepcja jest taka – spróbować szybko grać piłką i mieć jej posiadanie.

 

Nowy etap w karierze:

To dla mnie nowy etap, nowa rola. To trudne wyzwanie, ale to wyzwanie bardzo mnie ekscytuje, chcę skorzystać z danej mi szansy. Wiem, że to najlepszy zespół na świecie i chcę dla tego zespołu zdobywać tytuły.

 

Gareth Bale:

Co do Garetha, rozumiem, że może być zdenerwowanym z powodu odejścia Rafy, ponieważ był to dla niego ważny trener, ale mam zamiar traktować go tak, jak Rafa. To dla nas ważny gracz. Dam mu pełne wsparcie.

 

Sztab szkoleniowy:

Są ludzie, którzy będą tutaj ze mną pracować, trzech albo czterech, którzy pracowali ze mną w Castilli. Nie będziemy szukać drugiego trenera.

 

BBC:

BBC? Tak, będę grać z trzema napastnikami. Taki jest mój pomysł.

 

Długość kontraktu:

Nie rozmawialiśmy o długości umowy – 2,5 roku.

 

Praca w Realu:

Gracze są szczęśliwi. Zmiana trenera to było coś nieoczekiwanego, decyzja została podjęta w poniedziałek, jasne, że byłem szczęśliwy, gdy zaproponowano mi przejęcie sterów w drużynie, przyjąłem ofertę.

Butragueño:

Zizou, tak jak mówisz, decyzja została podjęta wczoraj. Cieszymy się, że Zidane jest trenerem, stworzył w zespole wielki entuzjazm i jesteśmy pewni, że spełni cele klubu.

Zidane:

Fani:

Zamierzam powiedzieć to samo, co powiedziałem zawodnikom: emocje. Będziemy dawać emocje fanom. Postaramy się zrobić wszystko, aby byli z nas dumni.

 

Znajomość szatni:

To ważny punkt, znajomość szatni. Byłem z nimi za czasów Carlo Ancelottiego, ale to, co się naprawdę liczy to praca.

Butragueño:

Najważniejszą decyzją podjętą przez Radę Dyrektorów jest to, że Zizou został trenerem. Chcę także podziękować Benítezowi za pracę, to niezwykły człowiek. Dziś otwieramy nowy rozdział z wielkim entuzjazmem i chcę powiedzieć, że Zizou ma nasze zaufanie, a to jest najważniejsze.

Zidane:

Możliwe tytuły:

Będę starał się zdobyć wszystko. Pozostały dwa tytuły i postaramy się je wygrać.

 

Prezentacja:

Prawdopodobnie to trudne wyzwanie. Dziś jest dzień mojej prezentacji, ponownie jak wczoraj, jestem pełen emocji. Każdy dzień będzie dla mnie kluczowy. Cel jest jeden: zwycięstwo, zwycięstwo na koniec sezonu.

 

Modrić i Kovacić:

Modrić i Kovacić są ważnymi graczami, podobnie jak i reszta. W przyszłości zobaczymy, kto będzie grać.

 

Pół roku pracy w tym sezonie:

Drużyna jest dobrze przygotowana, czekają nas wielkie mecze, mamy sześć miesięcy.

 

Własny styl:

Postaram się wnieść do zespołu coś osobistego, chcę pokazać mój styl gry.

 

Ancelotti:

Ancelotti był trenerem, gdy ja byłem drugim szkoleniowcem. On dał Decimę. Przyczynił się do wzrostu Realu Madryt. Zawsze mówił mi, że najważniejsze są zwycięstwa.