Konferencja Zidane’a po meczu ze Sportingiem

Po pewnie wygranym spotkaniu ze Sportingiem Gijón, Zinédine Zidane odpowiadał na pytania dziennikarzy.

Pierwsza połowa:
„Zagraliśmy bardzo dobrze pierwszą połowę, z której jesteśmy zadowoleni.”

Kontuzje:
„Karim po prostu został uderzony. Z Garethem jest trudniej określić, co mu jest, jutro dowiemy się z rezonansu.”

BBC:
„Całe BBC zagrało bardzo dobrze, jestem z nich bardzo zadowolony. Uważam, że pracowali defensywnie, co jest dla mnie bardzo ważne. Zawsze, gdy mamy piłkę, jesteśmy w stanie zranić rywala.”

Poprawa:
„Zawsze można się poprawić, ale prawda jest taka, że pierwsza połowa była bardzo spektakularna. Zawsze można być lepszym i będziemy do tego dążyć. Musimy poprawić fizyczność”

Objęcie drużyny:
„Kiedy obejmowałem tę drużynę, wiedziałem jaka jest. To fantastyczny start, ponieważ dwukrotne zdobywanie pięciu goli nigdy nie jest łatwe. Wiem, co możemy jeszcze zrobić i co będziemy robić w przyszłości. Jesteśmy dopiero w trakcie sezonu, ale to, co chcemy osiągnąć na koniec to tytuły i wciąż ciężka praca.”

Ekipa:
„Wszyscy jesteśmy na tej samej łodzi. W tej chwili gra Isco. W następnym meczu sytuacja może być inna. Dla mnie to jest trudne, ponieważ mam tylko jedną drużynę i wielu dobrych graczy. Muszę podejmować decyzję. Każdy chce grać i ja to rozumiem, ale najważniejsza jest drużyna.”

Kolejny mecz:
„Teraz graliśmy przeciwko Sportingowi. Zobaczymy jak zagramy z inną drużyną. Jeśli utrzymamy ten poziom, to będzie trudno grać naszemu kolejnemu rywalowi. Ale zawsze szanujemy każdego”

Fizyczność:
„Musimy poprawić się pod względem fizycznym. Poprawimy to. Naszą ideą jest to, że mamy czas na pracę.”