Kopa

alRAYMOND KOPASZEWSKI

Napoleon dryblingu
Rozegrane mecze: 103 oficjalne spotkania
Pozycja: Napastnik
Gole: 30 bramek
Występy w reprezentacji: 45 spotkań

Kopa potrafił fantastycznie dryblować na małych przestrzeniach, był również bardzo inteligentnym piłkarzem, zapewniło mu to pewne miejsce na prawym skrzydle Realu Madryt, kiedy Królewscy podbijali Europę. Razem z Rialem, Di Stéfano, Puskasem i Gento tworzył jedną z najgroźniejszych formacji ofensywnych w historii futbolu. Francuz zawsze reagował śmiechem na pytanie ile ta piątka byłaby warta dzisiaj i odpowiadał: „Nie da się tego policzyć”.
Przybycie Kopy do Madrytu było dość ciekawe. Podpisał kontrakt z Realem kilka dni przed finałem Pucharu Europy, w którym Królewscy mieli zmierzyć się z jego dotychczasowym klubem, Stade Reims. Madridismo było przekonane, że Francuski napastnik będzie idealnym uzupełnieniem zespołu.
Podczas trzech sezonów spędzonych w Madrycie, wygrał wszystkie Puchary Europy, w których brał udział, a jego gole, dryblingi i podania miały ogromny udział w zdobyciu sześciu trofeów dla Realu Madryt.
Kopa swój pobyt w Madrycie uważał za pełen sukcesów i twierdził, że było to ukoronowanie jego kariery: „Te trzy lata, które tam spędziłem pozostanę niezapomniane. To był najlepszy czas w moim życiu, grałem wtedy w najlepszym zespole w Europie”.

Osiągnięcia w barwach Realu Madryt:

3 Puchary Europy
2 Mistrzostwa kraju
1 Puchar Latin