Kovačić, Asensio i Vázquez o rewanżowym spotkaniu z PSG

Embed from Getty Images

Oprócz Sergio Ramosa pomeczowych wywiadów z dziennikarzami i reporterami udzielili także Mateo Kovačić, Marco Asensio oraz Lucas Vázquez. Zawodnicy podobnie jak kapitan zespołu analizowali zakończone spotkanie i wyrazili swoją wiarę w Zinedine’a Zidane’a.

Mateo Kovačić

Mecz: ,,Jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa w tak ważnym meczu. Tym bardziej, że PSG grało dobry futbol, całą rywalizacja byłą skomplikowana.”

Ciężka praca: ,,Pracowaliśmy bardzo ciężko, dobrze przygotowaliśmy się na mecz i zachowaliśmy siły.  Strzelenie pierwszego gola było bardzo istotne.”

PSG: ,,Wydaje mi się, że mieli większe posiadanie piłki. Dużo biegali i starali się przeprowadzać ataki. Ale to bardzo skomplikowane i trudne, żeby wygrać z Realem Madryt.”

Dalsze etapy Ligi Mistrzów:  ,,Real Madryt jest praktycznie niezwyciężony.  W Lidze Mistrzów gramy najlepiej, ale ten klub powstał, by wygrywać.”

MARCO Asensio

Analiza meczu: ,,Kontrolowaliśmy mecz od początku do końca. Wiedzieliśmy jak rozegrać takie spotkanie: przeprowadzać akcje, grać razem…Przeprowadziliśmy piękną kontrę i wszystko stało się łatwiejsze.”

Gra od pierwszej minuty:  Zidane ,,Zidane poprosił mnie o pracę w defensywie i szybkość w ataku. Ale ogólnie wszyscy rozegraliśmy wielki mecz, jako drużyna. Jestem szczęśliwy z szansy, jaką dostałem od Zidane’a. Te rozgrywki są dla nas szczególne, a teraz pozostaje tylko czekać na rywala w 1/4.”

Podanie do Lucasa:  ,,Widziałem, że zrobiło się tam trochę luźniej i że Dani Alves zrobił przestrzeń między nogami. Podałem, Lucas wykonał perfekcyjne podanie…a Cristiano nigdy nie zawodzi.”

Zidane:  ,,Wierzy w nas wszystkich. Dzisiaj to udowodnił, że nie chodzi mu o nazwiska. Tworzymy drużynę i wszyscy idziemy w tym samym kierunku i to jest to, co nas łączy.”

Lucas Vázquez

Mecz: ,,Był ciężki i wymagający. Wiedzieliśmy, że PSG wyjdzie, by nas zniszczyć. Ale podeszliśmy do tego bardzo poważnie, wytrzymaliśmy to, co mieliśmy wytrzymać i poszliśmy do przodu, kiedy nadarzyła się do tego okazja.”

Rotacje Zidane’a: ,,Zidane robi to fenomenalnie. Jesteśmy szczęsliwi, że daje nam wszystkim szansę. Dzięki temu wszyscy czujemy się ważni i zmotywowani do pomocy drużynie.”

Asensio: ,,Bardzo łatwo się z nim zrozumieć.”

Liga i Liga Mistrzów: ,,To skomplikowane. W Lidze tracimy dużo punktów do rywala na pierwszym miejscu, co psychologicznie sprawiło, że nie mieliśmy dobrego momentu. Ale jeśli chodzi o Ligę Mistrzów…mamy jakieś szczególne upodobanie do tych rozgrywek. Ale gdziekolwiek będziemy grać, będziemy walczyć, aż do samego końca.”

Trzecie zwycięstwo z rzędu?: ,,Dlaczego nie?  Jeszcze nie możemy o tym myśleć na poważnie, bo pozostaje dużo czasu i inne etapy do rozegrania. Ale krok po kroku będziemy do tego zmierzać.”