Kovačić jeszcze nie przegrał

Mateo Kovačić dołączył do Realu z Interu pięć dni przed rozpoczęciem sezonu ligowego w Hiszpanii. Kontrakt podpisał do 2021 roku. Wraz z zespołem udał się na Molinón, gdzie zadebiutował spędzając na boisku około 20 minut. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Od tego czasu Chorwat wystąpił w 14 spotkaniach i nie zaznał jeszcze porażki (12 wygranych, 2 remisy). Otrzymał szansę gry w pierwszych ośmiu starciach ligowych: Betis, Espanyol, Granada, Athletic, Levante, Malaga i Atlético. Od początku wystąpi dopiero w starciu przeciwko Athletic, gdzie pozostawił po sobie dobre wrażenie, a zmieniony został dopiero w doliczonym czasie gry. Mecz zakończył się wówczas wynikiem 2:1, a z kolei starcie z Levante 3:0.

W tym samym okresie czasowym mogliśmy zobaczyć Chorwata w starciu w ramach Ligi Mistrzów przeciwko Szachtarowi wygranym 4:0, gdzie w trakcie spotkania zmienił kontuzjowanego Garetha Bale’a w 73 minucie. Kovačić zagrał też w pierwszym starciu przeciwko Malmö. Mecz zakończył się wynikiem 2:0, a Mateo zagrał w nim od pierwszej minuty.

Gdy Chorwat zaczął powoli wchodzić w zespół, jego występy zastopowała kontuzja pachwiny i nie był obecny w meczu przeciwko PSG (0:0), Celcie Vigo (3:1) oraz Las Palmas (3:1).

Po powrocie do zespołu uczestniczył w meczu w ramach Ligi Mistrzów przeciwko PSG (1:0), gdzie rozegrał 10 minut. Rafa Benítez nie postawił na tego zawodnika, gdy szala zwycięstwa przechylała się na korzyść rywali. Tak było podczas przegranego starcia z Sevillą (2:3), czy Barceloną (0:4). Pełny wymiar czasowy otrzymał od trenera w pamiętnym spotkaniu z Szachtarem, gdzie przy wyniku 4:0 w końcówce rywale strzelili aż trzy bramki.
W pierwszym składzie wystąpił też z Eibarem (2:0), gdzie został zmieniony w 79 minucie. Swoją szansę otrzymał też w Pucharze Króla. W sławetnym już meczu z Cádiz, Chorwat po pierwszej połowie zmienił zawieszonego za kartki Czeryszewa. Benítez skomentował tę zmianę mówiąc, że była ona przeprowadzona „w dobrej wierze”. Mateo zagrał też w ostatnim ligowym spotkaniu. Dostał od Rafy pół godziny gry.

Ogólnie Chorwat rozegrał 686 minut i nie zaznał jeszcze w Real Madryt porażki. Kovačić, gdy meldował się na murawie, wygrał 80% spotkań.