Kroos: „Ancelotti ma wszystko, aby osiągnąć sukces”

Toni Kroos udzielił wywiadu dla niemieckiego tygodnika Die Zelt, w którym analizował swoją karierę oraz wypowiadał się o trenerach, z którymi współpracował.

Pomocnik Realu Madryt najpierw ocenił byłego trenera, Carlo Ancelottiego: „To trener, który ma najlepsze warunki do osiągnięcia sukcesu: taktykę i ludzkie podejście. Nie jest to łatwe, szczególnie w Realu Madryt. Kiedy odchodził wszyscy byli smutni, nawet ci, którzy nie grali. Nie mogę powiedzieć o nim złego słowa.”

Zawodnik powiedział też jakimi cechami powinien odznaczać się dobry trener: „Po pierwsze musi mieć jasne podejście do futbolu, pomysł na grę. Po drugie musi potrafić rozmawiać z zawodnikami, aby przekazać swoje pomysły i jednocześnie generować dobrą atmosferę w drużynie. Po trzecie musi odnieść sukces.”

Ponadto, Kroos zdefiniował Juppa Heynckesa jako „najważniejszego trenera. Wielu mówiło, że mam talent, ale to on miał odwagę, aby jako pierwszy dać mi szansę.”

Dobre słowo powiedział też o selekcjonerze reprezentacji Niemiec, Joachimie Löwie. „Wiem, że bardzo mi ufa. Podziwiam go, bo dużo wie o piłce.”

Na koniec Niemiec ocenił swój możliwy powrót do Bayernu Monachium: „Nie wyobrażam sobie tego na ten moment.”