Kroos, Modrić i Casemiro są nietykalni dla Zidane’a

Embed from Getty Images

W tym sezonie są częste rotacje składem. Jest to jedna z rzeczy, jaką stosuje w swojej drużynie Zinédine Zidane. Trener używa dwudziestu zawodników swojej drużyny i zabrał status stałych graczy wyjścowego składu Bale’owi, Benzemie oraz Cristiano.

Jednakże w niektórych obszarach rotacje są nieco mniejsze. Dotyczy to środka pola, w którym występują Casemiro, Modrić i Kroos. Z Casemiro w składzie Real wygrał dwanaście kolejnych spotkań. Brazylijczyk wszedł do składu po porażce Królewskich z Atlético na Bernabéu w ubiegłym sezonie.

Ta trójka pomocników poprowadziła zespół do zdobycia La Undécimy. Ptzed meczem z Granadą, pomimo stosunkowo łatwego rywala, Zidane z nich nie zrezygnował. Nie obchodziło go to, że żółta kartka dla Kroosa poskutkuje zawieszeniem w kolejnym meczu. Będzie to spotkanie z Sevillą na Pizjuán.

Od momentu przybycia Zizou, rozegrali ze sobą czternaście spotkań. Aż dwanaście (w tym finał Ligi Mistrzów) zakończyło się zwycięstwem. Tylko w Manchesterze z City był remis oraz porażka z Wolfsburgiem. Dlatego też są nietykalni.