Kroos: Sukces jest zapisany w naszym DNA

Toni Kroos podczas przerwy świątecznej udzielił wywiadu dla oficjalnej strony Realu Madryt. 

Dla Ciebie, profesjonalnego piłkarza przerwa świąteczna jest odczuwalna jako długa czy krótka?

Dla mnie, piłkarza grającego w zagranicznej lidze jest zawsze miło spędzić kilka dni z rodziną i przyjaciółmi, z którymi nie widzimy się na co dzień. To ważne, aby być z nimi w tym okresie. Jednak piłka nożna zawsze jest w mojej głowie.

Innymi słowy, nie wyłączasz się całkowicie od futbolu.

Umysł odgrywa niezwykle ważną role w zawodzie, który wykonuje. Oczywiście musisz być w stanie czasami odłączyć się, jednak piłka nożna nigdy nie „ucieknie” z mojej głowy.

Do tej pory, jakie są twoje odczucia dotyczące bieżącego sezonu?

Moja odpowiedź jest bardzo jasna: wszystko chcemy robić lepiej, dla nas i naszych fanów. W kluczowych momentach tego roku nie byliśmy wystarczająco dobrzy.

Jesteś optymistą?

Tak, jestem. Jest trochę rzeczy do poprawienia i jestem pewien, że będziemy lepsi. Nasza ciężka praca wkrótce znajdzie odzwierciedlenie. Jestem przekonany, że znajdziemy spójność, którą żądają od nas fani, my również za nią tęsknimy.

Rok 2015 dobiega końca i wiele osób już wystawiło Realowi Madryt oceny za sezon…

Nie jesteśmy nawet w połowie rozgrywek krajowych, zagraliśmy bardzo dobrze fazę grupową w Lidze Mistrzów dzięki czemu dostaliśmy się do 1/8 finału. Jest zbyt wcześnie żeby dokonywać ocen. Jesteśmy częścią Realu Madryt i sukces jest zapisany w naszym DNA.

Jutrzejszy powrót do pracy i podwójna sesja treningowa…

Nie mam żadnych wątpliwości, że każdy chętnie wróci do Valdebebas. Będziemy walczyć aby wygrać wszystkie mecze.