Kto zostanie dyrektorem sportowym Królewskich?

Florentino Pérez poszukuje dyrektora sportowego i jak donosi Cadena SER w programie El Larguero kandydatami do objęcia tego stanowiska są Fernando Hierro i Pedja Mijatović.

Hierro, dobrze znany prezesowi z czasów kiedy grał jeszcze w piłkę, był również członkiem sztabu Carlo Ancelottiego. Jednak w czerwcu zrezygnował. Ma doświadczenie jako dyrektor sportowy. Pełnił tę funkcję w Máladze oraz dla Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej, współpracując z trenerem del Bosque.

Inny byłby piłkarz Realu Madryt, Pedja Mijatović z ery Lorenzo Sanza, był dyrektorem sportowym Realu podczas prezydencji Ramóna Calderóna. Klub wygrał wtedy dwa razy ligę oraz Superpuchar Hiszpanii. Kiedy Calderón odszedł w 2009 roku, Mijatović również zrezygnował.

Według El Larguero, Fernando Hierro nie będzie skłonny przyjąć takiej propozycji. Natomiast Mijatović jakiś czas temu w wywiadzie dla Cadena SER powiedział, że ciężko byłoby mu współpracować z Florentino Pérezem. Prezes jest zdeterminowany, żeby kogoś zatrudnić, więc cokolwiek by się nie stało ktoś w końcu zajmie to stanowisko.