Laudrup

alMICHAEL LAUDRUP

Król ostatniej piłki
Pozycja: Pomocnik
Rozegrane mecze: 76 oficjalnych spotkań
Gole: 15 bramek
Występy w reprezentacji: 104 mecze

Michael Laudrup miał ogromny talent, był jednym z najlepszych piłkarzy w historii europejskiego futbolu. Dysponował perfekcyjnym przeglądem pola, nawet przez najmniejszą „uliczkę” potrafił dostarczyć kluczowe podanie. Laudrup był niesamowitym piłkarzem, a jego charakterystyczna elegancja oraz zabójczy drybling sprawiały, że był nie do zatrzymania.

Swoją karierę rozpoczął w Brøndby. Już w wieku 18 lat zadebiutował w reprezentacji Danii. Później występował w Juventusie i w Barcelonie skąd w 1994 roku przeniósł się do Madrytu. W tym samym sezonie Real dokonał innego ważnego transferu sprowadzając Fernando Redondo.

Laudrup swoją niesamowitą wizją i fantastycznymi umiejętnościami zdecydowanie przyczynił się do zdobycia ligowego tytułu w swoim pierwszym sezonie w Madrycie. W drodze po ten tryumf Królewscy pokonali 5:0 Barcelonę. Po dwóch sezonach w stolicy Hiszpanii, Laudrup postanowił spróbować swoich sił w Japonii w zespole Vissel Kobe. W 1997 przeniósł się do Ajaxu, gdzie zakończył swoją piłkarską karierę.

Osiągnięcia w barwach Realu Madryt:
1 Liga