Lecue

alSIMÓN LECUE ANDRADE

Król rzutów wolnych
Pozycja: Napastnik
Rozegrane mecze: 118 oficjalnych spotkań
Gole: 39 bramek
Występy w reprezentacji: 7 meczów

Wytrawny wykonawca rzutów wolnych, Lecue również zawsze zdobywał bramki w odpowiednich momentach. Był niesamowicie utalentowanym piłkarzem i został w najdroższym transferem Królewskich w ówczesnych czasach. Real Madryt zapłacił 60 000 peset, aby ściągnąć do siebie zawodnika Betisu.

Po przybyciu do Madryt od razu zaczął pokazywać wszystkie cechy, które wcześniej pozwoliły mu wygrać ligę z Betisem: niesamowite umiejętności, silny strzał i zabójczy instynkt strzelecki. Swoją postawą pomógł Realowi zdobyć Puchar Hiszpanii w 1936 roku.

Zauroczony jego talentem, Amadeo García Salazar powołał Lecue do reprezentacji narodowej na Mundial w 1934 roku. W pierwszym spotkaniu Hiszpanię pokonali Brazylię 3:1, a zawodnik Królewskich zdobył jedną z bramek. Później jednak zostali wyeliminowani przez Włochów, którzy byli wtedy w niesamowitej dyspozycji.

Valencia i Saragossa były ostatnimi klubami w jego piłkarskiej karierze. Z Valencią wygrał ligę oraz trzy razy wystąpił w finale Pucharu Króla, a przed zakończeniem kariery pomógł Saragossie w awansie do drugiej ligii.

Osiągnięcia w barwach Realu Madryt:

1 Puchar Hiszpanii
1 Mistrzostwo Mancomunado