Levante było blisko pozyskania Mayorala

Embed from Getty Images

Jak informuje Superdeporte, Borja Mayoral był blisko odejścia z Realu Madryt, szczegóły kontraktu były już niemal ustalone.

Borja Mayoral był obiektem pożądania sobotniego rywala Królewskich, czyli Levante. Klub szukał napastnika i Levante było zainteresowane wieloma zawodnikami, a Mayoral był na samej górze listy życzeń trenera zespołu. Jednak ta opcja została odrzucona przez Zidane’a. Francuski trener nie chciał się pozbyć jedynego zmiennika Benzemy, którym Hiszpan był po odejściu Mariano i Moraty.

Mayoral był gwiazdą w młodzieżowych drużynach Realu Madryt. 22 gole w drużynie C , 54 w B i 61 w A, czyli Castilli. Wielu dziennikarzy i ekspertów porównywało jego liczby z osiągnięciami Raúla. W sezonie 2015/2016 stworzył śmiertelną parę z Mariano. Zakończył sezon jako najlepszy strzelec w swojej kategorii wiekowej. W lecie 2016 roku Mariano awansował do pierwszej drużyny, natomiast Borja poszedł na wypożyczenie do VfL Wolfsburg.

Teraz wrócił do miejsca, który zawsze był jego domem. Pomimo pogłosek o przyjściu nowego napastnika w miejsce Moraty, Mayoral nie zaakceptował żadnej oferty, którą dostał, ponieważ marzy o sukcesie w białej koszulce.