Lewandowski chce zarabiać 18 milionów

Embed from Getty Images

Robert Lewandowski chce latem przejść do Realu Madryt, a Królewscy widzą go w swojej drużynie. Działacze są przekonani, że odwołanie od sankcji nałożonej przez FIFA przyniesie oczekiwany rezultat i latem będzie można dokonywać transferów.

Cezary Kucharski, agent Lewandowskiego, już ma przygotowany plan działania na najbliższe tygodnie. Reprezentant Polaka chce negocjować z Karl-Heinzem Rummenigge i zażądać dla swojego klienta pensji na poziomie 18 milionów euro netto za sezon. Podobnych zarobków Robert oczekiwałby w Madrycie.

Lewandowski i Kucharski chcieli zasiąść do rozmów na temat nowego kontraktu już w listopadzie ubiegłego roku, otrzymali wtedy jednak odpowiedź, że to nie jest dobry moment na negocjacje. Jednak gdy niemieccy działacze usłyszeli o zainteresowaniu Realu Madryt, to ich podejście zmieniło się o 180 stopni, a spotkanie w sprawie nowej umowy zostanie zorganizowane w niedługim czasie.

Nie oznacza to jednak, że Królewscy zapominają o napastniku Bayernu. To część drogi, jaką rozpoczęli Polacy w celu wywalczenia zgody na transfer do Hiszpanii. „Nie chcę rozmawiać o Realu, nie jest to dla mnie łatwa sytuacja” – powiedział miesiąc temu Lewandowski. Rummenigge, po informacjach na temat Kucharskiego oglądającego mecz na Bernabéu, szybko uciął plotki na temat transferu mówiąc: „Robert ma jeszcze kontrakt ważny trzy i pół roku, nie obchodzi mnie czego chce Real…”.

A może Premier League? W ostatnich dniach coraz głośniej mówi się o zainteresowaniu ze strony Manchesteru City, głównie z powodu Pepa Guardioli. Obecny trener Lewandowskiego przejdzie latem do angielskiej drużyny. Po przeanalizowaniu składu „The Citizens” przez Guardiolę doszedł on do wniosku, że drużyna potrzebuje gruntownej przebudowy a mając w składzie Agüero transfer napastnika nie jest koniecznością. Pep utrzymuje dobre relacje z Robertem i jego agentem, ale w żadnym momencie nie zaproponował mu transferu do City, a działacze z Anglii także nie podjęli próby kontaktu z reprezentantem Polaka.

Rober Lewandowski ma swoje plany, jednak wszystko zależy od Bayernu. Z powodu braku klauzuli w kontrakcie każdy zainteresowany musi negocjować z Bawarczykami i uzbroić się w cierpliwość…