Lewandowski ma tylko jeden cel – zagrać w Realu Madryt

Embed from Getty Images

Robert Lewandowski w ostatnich tygodniach jest na ustach całej piłkarskiej Europy. A to przez fakt, że skrytykował swój obecny klub, Bayern Monachium. W związku z tym konfliktem, w niemieckich mediach coraz poważniej mówi się o możliwości przejścia Polaka do Realu Madryt.

Królewscy mają zasadę o niesprowadzaniu do klubu zawodników, którzy są po 30 roku życia lub znajdują się blisko tej granicy. 29-letni Robert Lewandowski doskonale zdaje sobie sprawę z tego założenia włodarzy Realu Madryt, lecz naciska na swojego agenta, aby przekonał Florentino Péreza o jego przydatności pomimo wieku.

Jak twierdzi dziennikarz Marki, Guillem Balagué, Robert Lewandowski ma obsesję na punkcie przejścia do Realu Madryt. Ułatwić odejście może mu sytuacja, która powstała po jego wywiadzie. Prezes Bayernu Monachium, Karl-Heinz Rummenigge, mówiąc o swoim napastniku podkreślił, że drużyna ze stolicy Hiszpanii jest „klubem marzeń Roberta Lewandowskiego.  Natomiast Stefan Effenberg, były kapitan bawarskiej drużyny, a obecnie ekspert piłkarski, wzywa włodarzy klubu do zmiany polityki kadrowej i sprzedaży Polaka do zespołu, który, jak to określił Niemiec, „robiłby to co chce Robert”.

Agent Roberta Lewandowskiego miał usłyszeć od niego, że chce dołączyć do drużyny Królewskich i użył swoich kontaktów, aby te wieści dotarły do włodarzy klubu z Madrytu. Sytuację napastnika Bayernu Monachium może jednak skomplikować jeden fakt. Bowiem Real Madryt zdaje być bardzo poważnie zainteresowany pozyskaniem młodziutkiego Wernera, który z pewnością byłby inwestycją długoterminową w przeciwieństwie do Lewandowskiego.