Liechtenstein upokorzony, gole Królewskich

Embed from Getty Images

Drugim meczem dla reprezentacji Hiszpanii w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata w Rosji było spotkanie z Liechtensteinem. W pierwszym składzie Hiszpanów na boisko wyszli Isco oraz Sergio Ramos. Ten drugi po przerwie został zmieniony przez Nacho, natomiast pomocnik Realu Madryt opuścił boisko w nieco ponad dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania na rzecz Deulofeu.

Mecz został rozstrzygnięty już po szesnastu minutach gry. Strzelanie rozpoczął w trzeciej minucie spotkania Sergio Ramos, który zdobył bramkę główką po dośrodkowaniu Davida Silvy. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się były zawodnik Królewskich, Álvaro Morata który już minutę później wykorzystał błąd bramkarza Liechtensteinu i podał piłkę Isco, który nie pomylił się i podwyższył wynik na 0:3. Na sześć minut przed końcem pierwszej połowy spotkania kolejną bramkę dla reprezentacji Hiszpanii zdobył David Silva.

Po wznowieniu gry Hiszpanie nie odpuścili i już w pięćdziesiątej pierwszej minucie gry gola zdobył Aspas, który ponownie na listę strzelców wpisał się już nieco ponad dziesięć minut później. Gole zawodnika Celty Vigo rozdzieliło jednak drugie trafienie Álvaro Moraty. Na domiar złego, dla Liechtensteinu oczywiście, minutę przed zakończeniem podstawowego czasu gry bramkę samobójczą, która ustaliła wynik meczu na 0:8 dla reprezentacji Hiszpanii zdobył Goppel.

Hiszpania: De Gea; Ramos (Nacho 46′), Piqué, Monreal; Pedro, Thiago, Busquets, Iniesta; Isco (Deulofeu 56′), Morata, Silva (Aspas 46′).

Liechtenstein – Hiszpania 0:8 (Ramos 3′, Morata 15′,54′, Isco 16′, Silva 39′, Aspas 51′,63′, Goppel 89′ sam)