Lider Pepe

Pepe stał się liderem Realu Madryt i w najlepszy możliwy sposób przejął kapitańską opaskę po kontuzjowanym Sergio Ramosie. Portugalski stoper wyróżnia się nie tylko opaską na ręce, ale stał się prawdziwym motorem napędowym wychodzącej z kryzysu drużyny.

Pepe jest liderem nie tylko na boisku, ale także poza nim. W trudnych chwilach zagrzewające słowa wsparcia w klubowej szatni pomogły reszcie kolegów podnieść morale, którzy w pewnym momencie wydawali się być odcięci od świata. Ustawił do pionu drużynę przed meczem z Eibar i to samo zrobił po kompromitacji związanej z wykluczeniem z Copa del Rey. Doświadczony zawodnik przypomina każdemu w jakim gra klubie i czego się od niego wymaga. Nic więcej.

Po dotkliwej porażce z Barceloną to Portugalczyk, zdaniem kibiców, najlepiej rozumie co oznacza herb na klubowej koszulce. Były zawodnik Porto w pełni identyfikuje się z klubem i jego walorami. Pepe jest w stanie przedłożyć własne dobro nad dobro drużyny, o czym niejednokrotnie przekonali się byli trenerzy Królewskich, z José Mourinho na czele. Przed sezonem zdawał sobie sprawę, że w tym roku czeka na niego rola zmiennika i że musi wykorzystywać wszystkie nadarzające się okazje. Nie szukał drogi na skróty czy zmiany miejsca pracy – stawił czoła nowemu wyzwaniu.

Obrońca z numerem „3” na koszulce jest nie tylko idolem kibiców, ale także jednym z ulubieńców Florentino Péreza. Trzydziestodwulatek jest jednym z filarów dla obecnego sternika Królewskich, mimo że trafił do stolicy Hiszpanii nie za kadencji Florentino. Prezes darzy swojego zawodnika wielkim uczuciem, czego najlepszym dowodem jest podpisany niedawno nowy kontrakt. Obaj Panowie często rozmawiają, dobrze się rozumiej, a Pepe jest świadomy delikatnej sytuacji jaka łączy działaczy z szatnią.

Urodzony w Brazylii piłkarz nie czekał długo i zrobił krok na przód kiedy to drużyna najbardziej tego potrzebowała. Pepe wymógł na swoich kolegach, z Cristiano na czele, jeszcze większe zaangażowanie i skupienie na pracy. Zdaje sobie sprawę z tego, że tylko wspólna ciężka praca i przywrócenie blasku Ronaldo spowoduje, że wszystkie czarne chmury zostaną rozwiane.