Lopetegui: Nie zamykamy drzwi Casillasowi

Embed from Getty Images

Selekcjoner Hiszpanii, Julen Lopetegui, podał powód, dla którego nie powołał Ikera Casillasa. Wyjaśnił też czemu zdecydował się dać szansę Diego Coscie i Marco Asensio. La Roja zagra przeciwko Belgii (1 września) i Lichtensteinowi (5 wrześnie).

Powód nieobecności Casillasa

„Rozumiem zdziwienie. To jest oczywiste i wszyscy wiedzą o tym, że z nim rozmawiałem. Iker jest legendą, ale teraz zdecydowaliśmy, że numerem jeden będzie David de Gea. Ale nie zamykamy drzwi Ikerowi i będzie mógł wrócić do kadry. Będziemy uważnie obserwować jego grę. Jest to wyjątkowy piłkarz i zasługuje na specjalne traktowanie.”

Powrót Diego Costy

„Zanim odpowiem muszę powiedzieć, że mamy wielu wspaniałych piłkarzy i wybór nie był prosty. Sezon dopiero się rozpoczął i nikt nie zagrał jeszcze zbyt wielu meczów. Diego nas jednak przekonał. Miał dobry sezon przygotowawczy i pokazał się z dobrej strony w dwóch spotkaniach,  w których wystąpił [w Premier League].”

Brak Cesca i obecność Asensio

„To pierwszy raz w ostatnich jedenastu latach, gdy nie ma Cesca, dlatego rozumiem pytanie. Grał on ostatnio bardzo mało, a my chcemy się rozwijać. Jest on jednak dalej graczem, którego będziemy obserwować.

Asensio miał bardzo dobry okres przygotowawczy. Jest on zdecydowanie w formie. Pokazuje jakość na boisku i znakomicie się na nim prezentuje. Jego gra bardzo nas ekscytuje. Czeka go wielka przyszłość.”

Brak Isco

„Isco był na liście, ale na ostatnim treningu dopadł go uraz kostki. Jest bardzo dobrym piłkarzem i powinien być w kadrze razem z resztą kadry.”

To co powiedział Pedro miało wpływ na decyzję?

„Jego słowa nie wpłynęły na to w żaden sposób. Zaczynamy od zera i podjęliśmy decyzje, które będą najlepsze dla reprezentacji.”

Rozmawiałeś z Del Bosque?

„Tak, jesteśmy sąsiadami i przyjaciółmi. Rozmawialiśmy kilka tygodni temu i omówiliśmy wiele rzeczy.”