Lucas nowym Callejónem

Lucas Vázquez jest jedną z alternatyw dla Beníteza w tym sezonie. To dla Hiszpana pierwszy sezon w seniorskim zespole Realu Madryt. Za każdym razem, gdy wchodzi na boisko, nie zawodzi trenera. Prowadzi to do tego, że otrzymuje coraz więcej minut i zaufania.

Nie gra zbyt wiele, ale jeśli już melduje się na boisku to widać, że daje z siebie wszystko. W składzie jest ogromna konkurencja, ale zaangażowanie i dobra gra tego zawodnika sprawia, że trener zaczyna rozważać większą rolę dla tego gracza. Asysty, gole, takie jak chociażby z meczu z Realem Sociedad, ale przede wszystkim jego intensywna gra i zaangażowanie sprawiają, że zaczyna przekonywać do siebie madridismo.

Solidność to słowo, które najlepiej opisuje Lucasa. Hiszpan pokazuje, że chce zdobyć miejsce w zespole i wkłada to więcej wysiłku oraz potu niż jakikolwiek inny gracz.

Jego szybkość, intensywność i umiejętność pracy zespołowej robią z niego wszechstronnego gracza, który nie może zostać pominięty przez trenera. Jego sytuacja bardzo przypomina tę sprzed kilku lat, kiedy to na ławce trenerskiej zasiadał Mourinho. Portugalczyk także posiadał takiego asa w rękawie, a był nim Callejón, który także wrócił do klubu z Espanyolu.