MARCA: Benítez nie trafił ze składem na „Klasyk”

Rafael Benítez Florentino Pérez Real Madrid

Trener „Królewskich” do ostatniej chwili próbował zaskoczyć Barcelonę i utrudnić jej życie. Najbardziej w całej sytuacji ucierpieli piłkarze, którzy nie wiedzieli czy rozpoczną mecz od pierwszych minut, czy przyjdzie im oglądać spotkanie z perspektywy ławki rezerwowych. Benítez ujawnił wyjściowy skład w ostatnim możliwym momencie, gdy zawodnicy przebywali w szatni, pół godziny przed rozpoczęciem spotkania – donosi „Marca”.

Rafa Benitez to strateg, który nie odkrywa wszystkich kart. Tak samo było w przypadku ogłoszenia składu na mecz przeciwko Barcelonie. Szkoleniowiec trzymał piłkarzy w niepewności do ostatniej chwili, przez co żaden nie wiedział jaką rolę będzie pełnił w najbliższym meczu. Strategia, która miała na celu zaskoczyć zawodników Barcelony nie wypaliła.

Przez dwa tygodnie, w którym pracował z najważniejszymi zawodnikami, oprócz Nacho, Danilo, Cheryseva, Jamesa, Pepe, Varane’a i Kovacicia, którzy wyjechali na mecze reprezentacyjne nie było mowy o wyjściowej jedenastce, wszystkie informacje dotyczące składu były ściśle trzymane w tajemnicy poprzez trenera „Królewskich”. W czwartek odbył się trening, w którym udział wzięli wszyscy piłkarze, jednak strategia nie uległa zmianie i trener nie dał odczuć zawodnikom na kogo postawi przy okazji zbliżającego się pojedynku z „Dumą Katalonii”.