MARCA: Powrót BBC

1426907371_702794_1426907471_noticia_grande

Trio BBC może powrócić na „Klasyk”. Cristiano, Benzema i Bale nie wystąpili w jednym składzie od ponad dwóch miesięcy, przez co jak zauważa hiszpańska ‚Marka’ spadła w związku z tym średnia bramek.

Bale odniósł kontuzję w meczu przeciwko Szachtarowi Donieck, następnie powrócił na derby Madrytu, gdzie spędził na boisku jedenaście minut. Na murawie przebywali w tym czasie Cristiano i Benzema, który został zmieniony przed końcem spotkania. Od tego czasu urazy Bale’a i Benzemy nie pozwoliły na to, żeby trio mogło razem wystąpić.

Trójka goleadorów jest niezbędna drużynie. Odzwierciedleniem tego jest fakt, gdy wspomniani piłkarze wybiegali od pierwszych minut przeciwko Betisowi Sevilla, Espanylowi Barcelona i w Lidze Mistrzów, gdzie podejmowali drużynę z Doniecka, którym trafili odpowiednio pięć, sześć i cztery bramki. Tym samym licznik zatrzymał się na 15 trafieniach, z czego osiem zdobył Cristiano, trzy Benzema i dwie Bale. Od tego momentu średnia bramek znacząco spadła.

Dwa miesiące później Benitez może odzyskać swoje trzy gwiazdy. Cała trójka nie wyjechała na ostatnie mecze reprezentacyjne, przez co będą wypoczęci na „Klasyk” i przygotowani do wygranej mając na uwadze porażkę w ostatnim meczu ligowym z Sevillą.