Marca: Real i Juve osiągnęły porozumienie ws. transferu Cristiano

Embed from Getty Images

Dziennik Marca podaje, że transferowa saga z Portugalczykiem w roli głównej dobiega końca – kluby uzgodniły kwotę transferu, a sam zawodnik zaakceptował warunki kontraktu.

Real Madryt i Juventus ostatecznie ustaliły warunki transferu Cristiano – informuje dziś dziennik Marca. Pożegnanie najlepszego strzelca w historii klubu jest już kwestią godzin. Oficjalne oświadczenie może zostać opublikowane jeszcze dziś wieczorem, po tym jak obydwa kluby domkną całą operację. Florentino uszanował słowo dane Cristiano i nie utrudnił mu odejścia, gdy Portugalczyk poprosił o to klub. Legenda, czterokrotny zdobywca Ligi Mistrzów z Realem Madryt w wieku 33 lat opuszcza Bernabéu i przenosi się do Turynu.

Jak podaje hiszpańska gazeta, Cristiano zwiąże się z włoskim klubem czteroletnim kontraktem, którego wypełnienie pozwoli mu na zarobek rzędu 120 milionów euro. Według informacji podanych w Jugones de La Sexta, Juventus przeleje na konto Realu Madryt 100 milionów euro. Na decyzję zawodnika o odejściu wpływ miało mieć zachowanie zarządu – Cristiano poczuł się mocno zawiedziony brakiem wsparcia w ostatnich miesiącach.

Andrea Agnelli, udał się dziś do Grecji, gdzie Ronaldo wypoczywa po wyczerpującym sezonie. Prezes Juventusu poprosił Real Madryt o pozwolenie na rozmowę z zawodnikiem, które Los Blancos wydali. Legendarna historia Cristiano w Realu dobiega końca.