Marca: Real jest lepszy z Jamesem i Isco

Najlepszy Real Madryt to taki, w którym pomoc tworzą James Rodriguez i Isco Alarcón. Benítez zazwyczaj nie wystawiał tej dwójki razem na placu gry, jednak kiedy pojawiali się oni na boisku Królewscy przegrali tylko trzy spotkania z dwudziestu dziewięciu.

Najlepszy Real Madryt w tym sezonie
Real Madryt zmienił się odkąd James i Isco połączyli siły w organizowaniu gry zespołu. Spotkanie z Malmö pomogło Los Blancos zaprezentować swoją najlepszą wersję. Z czterema pomocnikami w składzie piłkarze z Madrytu zanotowali 655 podań, z czego aż 609 znalazło swojego adresata co pozwoliło osiągnąć celność na poziomie 93%. Kolumbijczyk i Hiszpan byli najbardziej zaangażowani w grę, gdzie między sobą wymienili 23 podania.

Solidniejszy zespół
Gra z czterema pomocnikami jest bardziej solidna co pokazały dwa poprzednie sezony. Od czasu pokonania przez Barcelonę, Real zagrał cztery mecze i wszystkie je wygrał. Za strzelanie bramek odpowiadał duet Cristiano – Benzema.

Playmakerzy, którzy biorą na siebie ciężar gry
Zarówno James i Isco na boisku dają z siebie wszystko. Kiedy grają pełne 90 minut to obaj mają przebiegnięte średnio około 10 kilometrów na mecz.

Swoboda Jamesa i prawa strona Isco
Kiedy grają razem to każdy z nich ma określone zadania. Rafa Benítez daje więcej swobody Kolumbijczykowi, a Isco natomiast biega po prawej stronie boiska. Niezależnie od tego na jakich pozycjach grają to bez problemu potrafią się odnaleźć i ze sobą współpracować.

Dodatkową ciekawostką jest to, że Kolumbijczyk w tym sezonie jest skuteczniejszy od Hiszpana i zdobył 3 bramki w ośmiu spotkaniach zaś drugi 3 bramki przy 19 występach.