Marca: Strzeleckie wyzwanie Cristiano

Marca mówi o pogorszonych statystykach strzeleckich Cristiano w porównaniu z poprzednimi sezonami. Ten rok jest bowiem w wykonaniu Portugalczyka o wiele słabszy od poprzednich i nie zmieniają tego nawet pobite przez niego rekordy.

Początek kampanii 2015/16 nie był wymarzony przede wszystkim przez wymuszoną zmianę pozycji, jaką zasugerował Rafa Benítez, a która nie przypadła do gustu samemu piłkarzowi. W 18 ligowych meczach jak do tej pory CR7 zdobył „zaledwie” 14 bramek, ale pomimo to udało mu się prześcignąć Raúla w klasyfikacji wszech czasów.

Najbardziej martwią jednak występy Ronaldo przeciw wielkim rywalom. W tym sezonie nie strzelał w spotkaniach z Athletickiem, Atlético, Sevillą, Barceloną, Villarealem i Valencią. Ponadto bez gola na koncie zakończył również starcia ze Sportingiem, Betisem, Granadą i Málagą.

Sytuacja ta sprawiła, że jednym z głównych celów Zidane’a jest właśnie przywrócenie Portugalczyka do najwyższej formy, w czym pomóc ma ustawienie go na jego dawnej, nominalnej pozycji jako lewoskrzydłowego.