Marzenie Bale’a o Mundialu zagrożone

Embed from Getty Images

Jeśli Walia chce powtórzyć swój sukces jakim był historyczny awans na Euro 2016 i wywalczyć kwalifikacje na przyszłoroczny Mundial to w ten weekend musi wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności. 

Po remisowych spotkaniach z Irlandią i Serbią gwiazda Realu Madryt zmierzy się z reprezentacją Austrii oraz Mołdawii. Pierwszy mecz z Austriakami będzie miał wielkie znaczenie. Obie drużyny tracą 4 punkty do liderujących w grupie Serbów i drugich Irlandczyków. Bezpośredni awans na Mistrzostwa Świata wywalczy tylko ta drużyna, która zajmie pierwsze miejsce w tabeli.

Strata punktów może ostatecznie skreślić marzenia o awansie, ponieważ Serbowie zagrają u siebie z Mołdawią, a reprezentacja Irlandii uda się do Gruzji, obydwie drużyny powinny wygrać swoje mecze.

Trzy punkty zdobyte w sobotę dałyby zastrzyk nadziei dla Walijczyków, ponieważ we wtorek liderzy grupy D podejmą drugą Irlandię i to spotkanie może mieć kluczowe znaczenie.

We wtorek przed Bale’em i jego kolegami stoi łatwiejsze zadanie, ponieważ reprezentacja Mołdawii nie powinna okazać się trudnym przeciwnikiem.