Mateusz Borek: Od powrotu Mourinho wolałbym Kloppa

W programie internetowym Euro – Misja 2016 nadawanym przez Onet.TV pojawił się Mateusz Borek – topowy polski komentator a prywatnie madridista. Gospodarz programu Michał Pol przeczytał pytanie od internauty skierowane do komentatora Polsatu Sport i Eurosportu, który zapytał o to czy widziałby ponownie José Mourinho na ławce Królewskich.Polski dziennikarz odpowiedział jednak, że gdyby podejmował decyzję to chętniej zobaczyłby na ławce Realu Madryt na przykład Jürgena Kloppa – aktualnego szkoleniowca The Reds.

Chętnie zobaczyłbym Kloppa. Faceta, który ma pomysł, który ma entuzjazm, który ma energię, który nawet z piłkarzy średnich czy kiedyś dobrych potrafił stworzyć drużynę bardzo dobrą. Czyli tutaj z piłkarzy wybitnych mógłby stworzyć rzeczywiście coś kosmicznego.

Czy Mourinho? Na pewno jeśli mnie pytasz o wybór Benítez czy Mourinho to mówię Mourinho. Natomiast pewnie mam w tej chwili w głowie ze dwóch, trzech wyżej na tej liście, których bym chętnie zobaczył na Bernabéu.

W innej części tego programu Mateusz Borek stwierdził, że cieszy się, że kolejnym trenerem Bayernu Monachium zostanie Carlo Ancelotti.

Ja się cieszę, że Ancelotti. Klasa, charyzma, życie i piłka na tak, rozumienie dużej szatni bo zauważcie, że gdziekolwiek był to tam były sukcesy i był spokój.

Carletto dobrze, że idzie do tego Monachium i zauważcie co on mówił wczoraj. Skoro się Trapattoni nauczył niemieckiego to on też da radę.

O byłym trenerze Realu w tej samej części wypowiedział się także komentator TVP Dariusz Szpakowski.

Jak można sobie pozwolić na zwolnienie faceta, który zdobywa dziesiąty Puchar Mistrzów? Zwolnili go w Realu a wszyscy piłkarze mówią: „Jak to? Ale dlaczego? My się świetnie rozumiemy”. No bo co? Coś nowego? Po co coś nowego? Trzeba było mu dać jeszcze szansę.