Mayoral musi podjąć ważną decyzję

Embed from Getty Images

Wszystkie hiszpańskie media podkreślają, że jedynym zawodnikiem w obecnej kadrze Realu niepewnym swojej przyszłości jest Borja Mayoral.

Decyzja należy jednak do samego zawodnika, ponieważ Zidane liczy na niego i chce go mieć w swojej drużynie.

Borja ma jeszcze tylko kilka dni na podjęcie decyzji i zaakceptowanie oferty jednego z zainteresowanych klubów, których ponoć nie brakuje.

 

Jakie są dobre i złe strony pozostania Mayorala w Realu Madryt?

Plusem na pewno byłoby właśnie wspomniane wyżej zaufanie Zidane’a, Mayoral pragnie grać w drużynie Królewskich i pomóc zespołowi w zdobyciu tytułów. Francuski trener z pewnością zrobiłby wszystko co w jego mocy, aby mu to umożliwić. Kolejną rzeczą, która pozytywnie wpłynęłaby na Borję jest fakt, że w Realu Madryt mógłby liczyć na pomoc najlepszych. Cristiano, Bale czy Benzema z pewnością chętnie podzieliliby się radami z mniej doświadczonym kolegą.

Minusem pozostania w Madrycie dla Mayorala byłaby zbyt mała ilość minut na boisku. Hiszpan chce walczyć o miejsce w seniorskiej reprezentacji swojego kraju, a biorąc pod uwagę ogromną konkurencję, nie osiągnie tego siedząc na ławce rezerwowych.

Wydaje się więc, że najlepszym wyjściem z tej sytuacji byłoby pójście w ślady Carvajala czy Casemiro, którzy nie mając zapewnionej odpowiedniej ilości minut zdecydowali się na odejście do klubów, w których konkurencja jest dużo mniejsza, aby po kilku latach wrócić na Santiago Bernabéu i rozpocząć walkę o pierwszy skład z lepszej pozycji.