Mayoral strzela co 110 minut

Embed from Getty Images

W planach Realu Madryt na nadchodzące okienko transferowe nie ma zakupu napastnika, a w obecnej sytuacji, kiedy Karim Benzema ze swoich świątecznych wakacji powrócił kontuzjowany (jego przerwa spowodowana problemami mięśniowymi potrwa od dwóch do trzech tygodni) otwiera się szansa dla Borjy Mayorala. Canterano w ten czwartek znajdzie się w wyjściowej jedenastce na mecz Copa del Rey z CD Numancią i postara się po raz kolejny zdobyć zaufanie Zinedine’a Zidane’a.

Do tej pory, za każdym razem, kiedy szkoleniowiec stawiał na młodego Hiszpana ten nie zawodził i udowadniał, że w pełni potrafi wykorzystać daną mu szansę. Strzelił cztery gole w 440 minut, czyli trafiał co równe 110 minut. Przykładowo Benzema rozegrał 1 489 minut, w których trafił tylko cztery razy (raz na 298 minut). Mayoral wystąpił w dwóch spotkaniach z Fuenlabradą. Zanotował w nich dwa gole w rozegranym w Madrycie meczu rewanżowym (2-2). Natomiast jeśli chodzi o Ligę hiszpańską i Ligę Mistrzów to na listę strzelców wpisał się tam dwukrotnie, raz w meczu 4 kolejki z Realem Sociedad i drugi w spotkaniu z Borussią Dortmund. Już niedługo okaże się czy po raz kolejny udowodni Zidanowi, że może być godnym następcą wspomnianego już kilkukrotnie powyżej francuskiego napastnika.