McInally: Jeśli Hazard będzie chciał transferu, to go wymusi

Embed from Getty Images

Ekspert SkySports nie kryje swojego podziwu dla belgijskiego skrzydłowego i uważa, że to od samego Hazarda zależy, czy zostanie on w londyńskim klubie na kolejny sezon, czy może poszuka nowych wyzwań w Hiszpanii.

Pomimo, iż starania Chelsea o obronę tytułu mistrzowskiego można nazwać sporym rozczarowaniem, to sam Eden rozgrywa jak dotąd świetny sezon – znalazł drogę do bramki przeciwnika aż 16 razy i zanotował 13 asyst.

Nie powinno więc zaskakiwać, że znakomita forma Belga rozpoczęła spekulacje na temat jego przyszłości na Stamford Bridge. Niejeden klub ze ścisłej europejskiej czołówki ma go na oku – najsilniej łączy się go z Realem Madryt.

Również jeden z ekspertów brytyjskiego SkySports, Alan McInally, jest pod wrażeniem gry 27-latka.

– Hazard ma coś, czego nie mają inni zawodnicy. To niewiarygodna indywidualna jakość. Myślę, że znajduje się w orbicie zainteresowań kilku europejskich klubów. Uważam też, że to oczywiste, że Chelsea będzie chciała go zatrzymać. Czy on jednak będzie chciał zostać? Oto jest pytanie. Wydaje mi się, że jeśli będzie chciał transferu, to wymusi swoje odejście. Bez wątpienia będzie to duża strata dla Chelsea – powiedział McInally.