Mecz podwyższonego ryzyka

al

Hiszpański minister bezpieczeństwa, Francisco Martínez Vázquez potwierdził dziś rano w wywiadzie radiowym, w audycji Herrera en Cope w Cadena Cope, że środki bezpieczeństwa zastosowane podczas jutrzejszego meczu będą nieporównywalne z żadnym innym wydarzeniem sportowym w Hiszpanii.

Nad bezpieczeństwem  spotkania będzie czuwało 1000 funkcjonariuszy policji z całego kraju oraz 1.400 agentów z prywatnych firm ochroniarskich, włączając w to lokalną policję, straż pożarną i pogotowie.

Kontrole będą bardzo szczegółowe. Będzie dodatkowy pierścień ochronny. To wydarzenie sportowe na skalę globalną, więc niezbędne są najwyższe standardy bezpieczeństwa. W kraju wprowadzono czwarty poziom zagrożenia, więc to również wpływa na konieczność podniesienia standardów na wszystkich spotkaniach, a El Clasico to wyjątkowy mecz ze względu na międzynarodową renomę.

Komisja do spraw zapobiegania przemocy spotkała się w minioną środę, jest to standardowa procedura przed El Clasico, które zawsze jest zakwalifikowane jako mecz podwyższonego ryzyka. W połączeniu z czwartym stopniem zagrożenia ogłoszonym na terenie całej Hiszpanii (piąty jest najwyższy) sprawia to, że w organizację meczu zaangażowanych będzie około 2.600 osób. Dla porównania nad meczem Realu z Bayernem pracowało 2.200 ludzi, a finałem Pucharu Króla 2014, 2.500.

 

as.com